Kaslink

Kaslink on 2000-luvun vauhdikkaimmin kasvaneita kotimaisia yrityksiä. Se on toiminut sopimusvalmistajana kaupan keskusliikkeille ja kansainvälisille bränditaloille. Tänä vuonna yhtiö laajentaa liiketoimintaansa omiin kuluttajabrändeihin Suomessa ja ulkomailla.


Tutustu

Tuote paikallaan: Kaslink Aito kaurajuoma mustikka

Kasvipohjaisten tuotteiden myynti Euroopan alueella kasvoi vuonna 2016 yli 40 prosenttia.

Kasvava Aito-perhe

Kasvipohjainen Aito-tuoteperhe on laajenemassa: kesään 2018 mennessä suuresta osasta maitohyllyn tuotteita löytyy Aito-vaihtoehto.

Lempeä ympäristölle

Aito-tuotteiden kuljetusmatkat on minimoitu: pakkaukset toimitetaan Imatralta, tuotantolaitos on Kouvolassa ja raaka-aineetkin tulevat lähialueilta. Tuotteet valmistetaan kotimaisella, puhtaalla biokaasulla.

Makuna Kainuun mustikka

Juomassa käytetyt marjat ovat peräisin Kainuusta.

Tutustu myös näihin
Meiran ketsuppi valmistuu biokaasulla
TUOTE PAIKALLAAN

Meiran ketsuppi valmistuu biokaasulla

Meiran ketsuppia valmistetaan vuosittain yli miljoona pulloa yrityksen omassa tuotantolaitoksessa Helsingin Vallilassa.

Lue lisää
Content image
TUOTE PAIKALLAAN

Ekbergin leipomo tuottaa aitoa makua biokaasulla

Ekbergin leipomotuotteiden valmistamiseen käytettävä energia on puhdasta kotimaista biokaasua.

Lue lisää
Suomalaisen Novita Oy:n lankoja valmistetaan nyt kotimaisen biokaasun voimin
TUOTE PAIKALLAAN

Novitan langat pehmitetään biokaasulla

Korian tehtaalla on jo pitkään panostettu uusiutuvaan energiaan ja energiatehokuuteen.

Lue lisää